BIURO FINANSOWO-PRAWNE Euro Consult ul. Franciszkańska 1, pok 104 37-300 Leżajsk Tel: +48 17 710 50 51 E-mail: biuro@euro-consult.plON-LINE

Rejestracja firm na Ukrainie

Sam proces Rejestracji firm na Ukrainie jest podobny do trybu Rejestracji firm w Polsce. Ukraiński system podatkowy można uznać dla niektórych podmiotów za bardzo korzystny. Trzeba tylko wiedzieć, jaką działalność i w jakiej formie najlepiej otworzyć na Ukrainie.

 Jeżeli chcesz prowadzić jednoosobową działalność,  zarejestrowaną na Ukrainie, niezbędnym jest zezwolenie na  pobyt. Po jego uzyskaniu można starać się o  zarejestrowanie własnej firmy na Ukrainie.

 Najczęściej przedsiębiorcy otwierają na Ukrainie Spółki. W  przypadku Sp. z o.o., kapitał zakładowy musi wynosić co  najmniej 11 500 tys. euro. Przed zarejestrowaniem Spółki z  o.o. na Ukrainie przedsiębiorca musi dokonać wpłaty na  tymczasowy rachunek bankowy założony dla Spółki co najmniej 30% jej kapitału, a pozostałą część w ciągu roku od dnia dokonania jej rejestracji.

Koszt otwarcia – od 3800 PLN, czas trwania procesu rejestracji - do 7 dni.

Również zapoznaj się z:

- Rejestracja spółek w Rosji i na Białorusi;

Do rejestracji niezbędny jest: wniosek – 3 egz; oryginał i 3 kopie statutu, protokół ze zgromadzenia udziałowców zawierający decyzję o utworzeniu na Ukrainie podmiotu prawnego; dokument bankowy – potwierdzenie wniesienia opłaty rejestracyjnej; zaświadczenie banku, w którym otwarto rachunek tymczasowy, o zapłacie nie mniej niż 30% kapitału zakładowego; wypis z rejestru KRS firmy założycielskiej, pełnomocnictwo na osobę upoważnioną do przeprowadzenia procedur rejestracji; adres prawny spółki (dzierżawa adresu może kosztować 150–200 EUR).

Po wpłaceniu 100% wartości kapitału zakładowego nie zapominamy dokonać tzw. rejestracji inwestycji zagranicznej (koszt usługi ok. 200 EUR).

Aby uzyskać więcej informacji na temat usług finansowo-prawnych, prosimy o kontakt telefoniczny:

+48 17 710 5051 lub e-mail - biuro@euro-consult.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
POMOC W ZAŁOŻENIU BIZNESU EURO CONSULT Biuro Finansowo- Prawne, oferuje pomoc w założeniu własnego biznesu na terytorium Polski (działalność gospodarcza, osoby prawne). Pomagamy w załatwieniu formalności przy Spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, obsługę prawną i wsparcie prawne w zakresie prawa polskiego, organizację ewidencji księgowej zgodnie z polskimi standardami, w zakresie Państwa biznesu i prowadzenie bieżącej dokumentacji księgowej.
© BIURO FINANSOWO-PRAWNE ul. Franciszkańska 1, pok 104 37-300 Leżajsk E-mail: biuro@euro-consult.pl Tel: +48 17 710 50 51